• Polski
  • English

Jeżeli ktoś ma zamiar przed tego roczną premierą najnowszej części Gwiezdnych Wojen przypomnieć sobie wszystkie dotychczasowe epizody to najlepiej zrobić to w kinie sygnuje sam George Lucas. W tym roku pracownia opracowała dwa kina które mają być sygnowane logiem THX.

THX to system certyfikacji instalacji odtwarząjących dźwięk oraz obraz. Został on zaprojektowany przez Thomlinsona Holmana w 1982 na zlecienie firmy Lucasfilm.

Certyfikat THX standaryzuje bardzo precyzyjnie sposób projekcji oraz odsłuch kinowy.

Wszystkie kina z certyfikatem wiernie reprodukują dźwięku i obraz.

Thomlinson Holman opracował standardaryzację w trakcie przygotowywania ścieżki dźwiękowej do filmu Gwiezdne wojny : część VI – Powrót Jedi . W kinie z certyfikatem widz odbiera takie same bodźce wzrokowe oraz słuchowe jak w Sali graniowej w wytwórni Lucasfilm w Hollywood.

W Polsce certyfikat THX posiadają tylko dwa lub trzy duże kina oraz Warszawska Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych.

Zapraszam do obejrzenia pierwszego z dwóch projektów wnętrz kina domowego z certyfikatem THX zamówionego przez fana Gwiezdnych wojen.

Projekt wnętrza jest inspirowany najnowszym odcinkiem sagi. Elementy wyposażenia wnętrza oprócz nawiązań do kształtów scenografii filmowej posiadają oczywiście wszelki parametry akustyczne, profesjonalne fotele kinowe. Nie zapomnieliśmy oczywiście o efektach specjalnych.

Pod podłogą został zamaskowany stolik oraz barek z lodówką, oba elementy można podnieść za pomocą jednego przycisku. Kino ma być także salą odsłuchową stąd duże wolnostojące kolumny one także pojawiają się i znikają za dotknięciem przycisku. Całe kino zostało wyposażone w mnóstwo gadżetów od dymiącej śluzy i elektrycznie otwieranej śluzy wejściowej po sygnały głosowe robota C-3PO.

Jestem pewnien że Gwiezdne wojny – Przebudzenie Mocy po premierze na BlueRay oraz DVD będzie podstawowym filmem odtwarzanym w tym kinie.